Temat: czy to skutecznie leczy toczeń?! Jak toczeń dotyka układ nerwowy?

Witam. Czy ktoś leczył się tą metodą. Czy ktoś z Was słyszał?

Kamila

Użytkownik - 11 postów


Witaj
Bardzo dobre opinie ma zbiera preparat IMMUNOMODULIN. Proszę wpisać w google IMMUNOMODULIN i poczytaj więcej.

Lub czytaj więcej tutaj -> prawdziwe przyczyny tocznia

dr Anna

Ekspert - 2881 postów


Sprawdź także


Przez sierpień 15, kiedy dokonasz darowizny, twój dar będzie dopasowany $ dla $ dzięki szlachetnemu wsparciu prywatnych fundacji.

Do domu>Otrzymaj Odpowiedzi>Temat: Rozumiejący toczeń

Toczeń jest chorobą autoimmunologiczną , która może dotknąć prawie jakiejkolwiek części twojego ciała, włączając twoje stawy, skórę, nerki, serce, płuca, albo krew. Toczeń może też dotknąć układ nerwowy i mózg. Jest kilku warunków doktorów używa opisać to: neuropsychiatryczny toczeń (NPSLE), neurocognitive dysfunkcja, albo ośrodkowego układu nerwowego toczeń ( toczeń CN).

Układ nerwowy ma trzy części, jakikolwiek z których może być dotknięty przez tocznia.

Ludzie z toczniem mogą doświadczyć pewnej liczby komplikacji kiedy ich układ nerwowy jest dotknięty. Symptomy mogą pójść dalej nagle albo mogą przyjść i pójść, ale one zmienią zależenie od lokalizacji i zasięgu urazu tkanki. Te symptomy też mogą być obecne w innych chorobach, więc diagnozowanie związane z toczniem układu nerwowego zaburzenia jest często trudne.

Neurolodzy to lekarze , którzy specjalizują się w układzie nerwowym. Oni mogą polegać na pewnej liczbie diagnostycznych narzędzi by określić czy toczeń jest włączony w poznawcze problemy:

Behawioralne i poznawcze testy mogą też być zrobione by dowiedzieć się jeśli twoja pamięć albo inne zdolności umysłowe były dotknięte.

Zależnie od symptomów, odmiana leczeń są dostępne do wyleczenia związany z toczniem układ nerwowy powoduje zaburzenie, włączając nie steroidowe leki przeciwzapalne, środki antymalaryczne i steroidy. Twoja odpowiedź na leczenie może być szybka albo stopniowa przez kilka miesięcy.

Dla wielu ludzi z toczniem, zaangażowanie układu nerwowego jest zupełnie odwracalne.

Kiedy toczeń dotyka twojego ośrodkowego układu nerwowego, wiele symptomów może zdarzyć się, włączając:

Tyle co pół wszystkich ludzi z toczniem opisują uczucia pomieszania, zmęczenia, utraty pamięci i trudności wyrażającej ich myśli. Ten zbiór symptomów jest nazwany poznawczą dysfunkcją, chociaż wielu ludzi z toczniem nazywa to " mgła. tocznia " Poznawcza dysfunkcja najczęściej dotyka ludzi z łagodnym do umiarkowanie aktywnego tocznia. Powody tych symptomów i powody , które symptomy opiekują się przyjść i pójść, być nieznane. Życie z poznawczą dysfunkcją może bardzo frustrować. Jednak możesz nauczyć się ulepszyć swoją koncentrację i zmniejszyć pomieszanie i utratę pamięci z odmianą radzących sobie umiejętności, włączając łamigłówki, gry, biologiczne sprzężenie zwrotne, używając codziennego terminarza i będąca w równowadze codzienna działalność by zmniejszyć nacisk.

Mgła tocznia może frustrować ale są odmiana radzących sobie umiejętności , które mogą pomóc tobie nauczyć się ulepszyć twoją koncentrację i zmniejszyć pomieszanie.

Porównany z ogólną populacją, ludzie z toczniem mogą być dwa razy jak prawdopodobni by doświadczyć jak migrena bóli głowy tocznia , powszechnie znanych jak bóle głowy tocznia. Cechy bóli głowy tocznia są podobne do migren i mogą być książka widziane częściej w ludziach , którzy też mają Raynaud’s zjawisko. Jednak bóle głowy mogą też być spowodowane przez zapalenie naczyń, symptom aktywnego tocznia z powodu zapalenia naczyń krwionośnych. Jeśli doświadczasz bóli głowy , które nie są ulepszone przez odręczne leczenie bólu głowy , są pewne powiedzieć twojemu doktorowi.

Leczenia zwykły leczyć toczeń może spowodować efekty uboczne , które są podobne do symptomów tocznia CN. Jeśli masz symptomy tocznia CN powinieneś poradzić się neurologa , który może określić , które symptomy są efekty uboczne leczenia i które są z powodu tocznia. Leki najbardziej znani z powodu powodowania symptomów jak tamci z tocznia CN są:

Poważna forma tocznia nazwanego zapalenie naczyń CN może zdarzyć się kiedy jest zapalenie naczyń krwionośnych mózgu. Nacechowany przez wysokie gorączki, ataki, psychoza i jak zapalenie opon mózgowych sztywność szyi, zapalenie naczyń CN to najniebezpieczniejsza forma tocznia obejmującego układ nerwowy i zwykle wymaga hospitalizacji i wysokich dawek kortykosterydów by znieść zapalenie.

Nerwy peryferyjnych układu nerwowego odpowiedzi silnika rozrządczego i uczucie, więc symptomy zdrętwienia albo świerzbienie, albo niezdolność poruszania się część twojego ciała, może być wynik tocznia dotykającego te nerwy. Znany jako peryferyjne neuropatie, symptomy PNS nerwu szkody są spowodowane przez zapalenie albo kompresję nerwów z powodu zgrubienia w tkance dookoła nich. Typy symptomów , których mógłbyś doświadczyć zawierają:

Autonomiczny układ nerwowy reguluje wiele z ciała’s funkcje , które zdarzają się prawie automatycznie: puls, ciśnienie krwi, czując się gorąco albo zimno, pęcherz i funkcje jelita , uwalniają adrenaliny, oddychając, pocąc się i ruch mięśnia. Toczeń może spowodować te sygnały nerwu by być zbyt aktywny, który może prowadzić do szerokiego zakresu symptomów:

Raynaud’s zjawisko to warunek zaangażowania ANS spowodowanego przez zapalenie nerwów albo naczyń krwionośnych. Naczynia krwionośne w rękach i stopy idą do spazmu i ograniczają przepływ krwi, zwykle jak reakcja do zimnych temperatur, z wskazówkami palców albo palców u nogi czerwieniejących, białych, albo niebieskich. Raynaud’s może też spowodować ból, zdrętwienie, albo świerzbiący w palcach i/lub palce u nogi. Ludzie , którzy mają Raynaud’s zjawisko są poradzone by uniknąć zimnych warunków kiedy możliwy i może musieć nosić rękawiczki albo rękawice jednopalcowe kiedy w klimatyzowanym otoczeniu.

Sinicy reticularis i dłoniowy rumień to dwa inne skórne zaburzenia , które mogą dotknąć ciebie jeśli masz szkodę nerwu autonomicznego. Oba z tych warunków mogą spowodować niebieskawe, koronkowe cętkowanie pod twoją skórą, szczególnie na twoich nogach, dając twoją skórę "sieć rybacka" popatrz.

Czy ta strona odpowiedziała na twoje pytania skutecznie? Tak | Nie

Czy masz jakiekolwiek dodatkowe komentarze?

Poślij

Zestaw narzędziowy zaprojektował dostarczyć opiekujące się z kierownictwem, poparciem i radą.

Nasza sieć pomaga ludzie z toczniem otrzymują odpowiedzi i lokalizują zasoby.


Adam

Użytkownik - 45 postów